Napisane przez: biletynakoncertyfestiwale | Październik 8, 2009

Mark Knopfler w Polsce

Biografia
(1949-1976) Dzieciństwo i młodość
Mark Knopfler urodził się angielski matki i ojca Żydów węgierskich, architekt, którego sympatie komunistyczne zmusiły go do ucieczki z faszystowskim reżimem rodzimej Węgrzech. Rodziny Po raz pierwszy przyjechał do Szkocji, a następnie osiedlił się w matki miasta Knopfler domu w Newcastle upon Tyne w północno-wschodniej Anglii, gdy miał około 7 roku życia. Nie, on i jego młodszy brat David (także muzyk) uczestniczyło Gosforth Grammar School, gdzie został zainspirowany harmonijka wuja Kingsley i boogie-woogie gry na fortepianie. Później, jako nastolatek chciał kupić drogie Czerwonak-różowe Fender Stratocaster jak Hank Marvin, ale musiał zadowolić się 50 funtów twin-pickup Höfner Super Solid. [7] Podobnie jak w wielu innych gimnazjalistów w 1960 r. służył wczesne praktyki, tworząc i dołączenie anonimowe zespoły ucznia i słuchanie śpiewaków jak Elvis Presley i gitarzysta Chet Atkins, Scotty Moore, Jimi Hendrix, Django Reinhardt i James Burton.

Mark Knopfler – koncert 2 lipca 2010, Hala Stulecia, Wrocław

W wieku 16 lat zrobił lokalnych wygląd telewizora jako połowa duetu harmonii wraz z przyjacielem ze szkoły Named Sue Hercombe [7].

koncert mark knopfler |  |

W 1967, po wyświetlona talent do języka angielskiego, [7] Knopfler studiował dziennikarstwo na rok w Harlow Technical College. [8] Na koniec kursu był zabezpieczony pracy w Leeds jako junior reporter Yorkshire Evening Post „. [ 9] Dwa lata później zdecydował się na dalsze studia i ostatecznie poszedł na studia z stopnia w języku angielskim na Uniwersytecie w Leeds. [10] opuścił swoją pracę jako reporter, a nadzieję na karierę w muzyce, wykonane z zespołami pub w mieście. Pracował jako wykładowca w niepełnym wymiarze godzin na Loughton College i grał z kolegami w zespole Café Racers [11], w tym okresie.

mark knopfler wrocław

Zagrał także w kilku zespołach, takich jak Silver Heels oraz duet z długoletni współpracownik UK bluesman Steve Phillips, który został później być członkiem Notting Hillbillies. Stwierdzono również w Pudsey, Leeds, że w 1974 Knopfler nagrał „demo” taśma oryginalna (ale nie wydane) song; „Summer’s Coming My Way”.
Knopfler później przeniósł się do Londynu i dołączył do High Wycombe oparte zespole Brewers Droop, znajdujących się na albumie „The Booze Brothers”. Pewnej nocy, gdy poświęcić trochę czasu z przyjaciółmi, tylko na gitarze akustycznej był stary ze źle szyi wypaczony, które zostały nawleczone z dodatkowych ciągów świetle, aby go odtworzyć. Mimo to, było mu można grać, chyba że palcem podniósł go. Powiedział później wywiadu: „To było gdzie znalazłem mój” głos „na gitarze. Mark dołączył do brata Dawida w zespole pod nazwą Cafe Racers, ale także znalazł się kolejny muzyczny partner w współlokator David, John Illsley pierwotnie gitarzysta, który zmienił się na gitarze basowej i stał się jedynym członkiem Dire Straits figurować w całej karierze zespołu .
(1977-1995) lat Dire Straits
Główny artykuł: Dire Straits
Pierwsze demo Dire Straits „zostały wykonane w trzech sesjach w 1977 r., z Pick Withers jako perkusista i John Illsley na gitarze basowej. W dniu 27 lipca 1977 nagrali słynny już taśmy demo pięciu utworów – „Wild West End”, „Sultans of Swing”, „w dół do linii wodnej”, „Sacred Loving” (David Knopfler song) i „Woda” Love „. W jaki był prawdopodobnie październiku nagrał „Southbound Again”, „In The Gallery” i „Six Blade Knife” w BBC Radio Londyn, a wreszcie, w dniu 9 listopada taśmy demo zostały wykonane z „Setting Me Up”, „Pociąg Eastbound „i” Real Girl „. Wiele z tych piosenek odzwierciedlenie Marka doświadczeń w Newcastle, Leeds i Londynie, i miały być przedstawione na swój pierwszy album, self-titled Dire Straits, który został wydany w następnym roku: „Do dołu do linii wodnej” przypomniał, obrazy życia w Newcastle , „W Galerii” to hołd dla rzeźbiarza Leeds / artysta o nazwie Harry Phillips (ojciec Steve Phillips) i „Lions”, „Wild West End” i „Eastbound Train” były wyciągnięte z pierwszych dni Marka w kapitału.
Początkowo w jego wydaniu, Dire Straits poświęcono niewiele fanfar w Wielkiej Brytanii, ale kiedy „Sultans of Swing” został wydany jako singel stał przebojów w Holandii i sprzedaż płyt nabrał rozpędu w całej Europie, a następnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, wreszcie w Wielkiej Brytanii. Drugi album grupy, komunikat, wyprodukowany przez Jerry Wexler, Barry Beckett, a następnie w 1979 r., osiągając numer jeden we Francji, natomiast pierwszy album był jeszcze w numer trzy.
Nie było częste zmiany personalne w Dire Straits po wydaniu trzeciego albumu Making Movies, Mark Knopfler z coraz większym stopniu siłą napędową grupy. Wydany w 1980 Making Movies był krokiem w kierunku bardziej skomplikowanych rozwiązań i produkcji, które było kontynuowane przez resztę grupy kariery. Album zawiera wiele z najbardziej Mark Knopfler kompozycje osobowych, w utworze „Romeo i Julia”, o nie miłość staje się to, co krytycy wzywają jego ulubionym song; ze znakiem opracował przechowywania osobistych piosenek pod fikcyjnymi nazwami. [3] Dire czwarty album Straits „, Love Over Gold następnie w 1982 roku i zawiera UK # 2 hit” Private Investigations „,” Telegraph Road „oraz” Industrial Disease „, a także tytułowy utwór z tego albumu.
With Love Over Gold nadal albumów wykresy, zespół wydał cztery EP pt ExtendedancEPlay w roku 1983. Featuring hit „Twisting by the Pool”, było to pierwsze wyjście przez zespół, który zakładał nowy perkusista Terry Williams, (poprzednio na Rockpile), który zastąpił Pick Withers w listopadzie 1982 roku. World tour nazwie Alchemy Live następuje później w 1983 roku, a double-LP nagrania z dwóch występów na żywo w Hammersmith Odeon w Londynie ukazał się marcu 1984, sprzedając się w ponad 500.000 albumów.
W tym czasie Mark Knopfler zaangażowany był również z innymi projektami, w tym piśmie Ocena muzykę do filmu Local Hero, wydana w 1983 roku. Soundtrack Local Hero był duży sukces, i to nastąpiło w 1984 roku przez partytury do filmów Cal i Comfort and Joy.
Dire Straits „największy album pory był piąty, Brothers in Arms, wydany w 1985 roku. Stało się międzynarodowym hitem i zrodził kilka Singles Chart tym # 1 US przeboju „Money for Nothing”, który był pierwszy film, jaki kiedykolwiek być odtwarzane na MTV w Wielkiej Brytanii. Był to także pierwszy dysk na sprzedaż miliona egzemplarzy i jest w dużej mierze przypisuje do uruchomienia w formacie CD, jak również jeden z pierwszych DDD [12] CD kiedykolwiek wydany. Inne popularne były single „So Far Away”, „Walk of Life”, a Tytułowy utwór. Zespół w latach 1985-86 zwiedzania świata z ponad 230 [7] wynika, była niezmiernie udane.
Po Brothers in Arms Dire Straits wycieczki udali się na długie przerwy, z Knopfler koncentrując się głównie na ścieżkach dźwiękowych do filmów. Knopfler dołączył zespół miłości Ferry Aid „Let It Be” w związku z katastrofą Zeebrugge promem. Piosenka osiągnęła # 1 na UK Singles Chart marca 1987. Knopfler napisał Ocena muzykę do filmu Princess Bride, który został wydany pod koniec 1987 roku.
Dire Straits zebranych w 1988 r. Nelson Mandela 70 urodziny koncert Tribute na stadionie Wembley, w którym zostały one działać nagłówek, a towarzyszyły Elton John, Eric Clapton, [13], którzy w tym czasie rozwinęła się silna przyjaźń z Knopfler. Krótko po tym, perkusista Terry Williams opuścił zespół.
Dodatkowo w 1988 roku, Knopfler utworzone Notting Hillbillies [7] więcej krajów koncentruje się zespół, którego line-up featured klawiszowiec Guy Fletcher, z Brendan Croker i Steve Phillips. Notting Hillbillies jedyny album, Missing … Domniemane o odpowiednim czasie został wydany w 1990, a następnie Knopfler koncertował z Notting Hillbillies do końca tego roku. On jeszcze podkreślony jego muzyki country 1990 wpływy z jego współpracy z Chet Atkins, szyi i karku.
W 1990 Knopfler, John Illsley i Alan Clark, występował jako Dire Straits na koncert Knebworth jest dołączył Eric Clapton, Ray Cooper i gitarzysta Phil Palmer (który w tym czasie w gry zespołu Eric Clapton’s). Kiedy Knopfler, John Illsley, Alan Clark i Guy Fletcher przystąpił do nagrywania, co okazało się ich ostatni album studyjny, towarzyszy mu kilka sidesmen niepełnym wymiarze czasu pracy, w tym Phil Palmer, perkusista Danny Cummings, Toto i perkusista Jeff Porcaro.
Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja Brothers In Arms został wreszcie wydany we wrześniu 1991 roku. On Every Street było nigdzie w pobliżu takiej popularności jak jego poprzednik, i spotkał się z mieszaną reakcją krytyczne, przy czym niektóre recenzentów dotyczące album, underwhelming powrót po sześciu latach przerwy. Mimo, że album sprzedał dobrze i osiągnęły # 1 w Wielkiej Brytanii. Ogromnym światowym tournee towarzyszyć album następnie, który trwał do końca 1992 roku. Był to końcowy wycieczkę do Dire Straits „świecie nie jest tak dobrze przyjęty jak poprzednie Brothers In Arms wycieczkę, i do tego czasu Mark Knopfler miał już dość takiego masowego operacji. Ten doprowadził zespół do ziemi, a ostatecznie doprowadziło do rozpadu grupy w 1995 r. [14].
Dwa albumy koncertowe zostały wydane po On Every Street. Wydany w 1993 roku, w noc udokumentowane Final Tour Dire Straits „świata. W 1995 roku, po wydaniu Live at the BBC, Mark Knopfler Dire Straits cicho określone na odpoczynek i rozpoczął karierę solową.
Ponieważ rozpad Dire Straits, Mark Knopfler nie wykazało zainteresowania w reformowaniu grupy, jednak klawiszowiec Guy Fletcher wiązało się z prawie każdego kawałka materiału solo Knopfler do daty i Danny Cummings dokonał częste występy, w tym jeden na Knopfler w 2007 r. solowy album, Kill to Get Crimson. W październiku 2008 Knopfler odrzucona propozycja Johna Illsley, że powinni oni reform. Illsley powiedział, że zjazd będzie „w całości do Mark”, a Knopfler jest cytowane słowa: „Och, nie wiem czy zacząć uzyskiwać wszystkie te rzeczy znów są razem”, i że globalny rozgłos, że dostał w 1980 „just got too big” [15].
(1996) Jako artysta solowy

Mark Knopfler w Bilbao, w lipcu 2001
Mark Knopfler pierwszy album solowy, Golden Heart, wyposażony w Wielkiej Brytanii singel „Darling Pretty”, ukazał się marcu 1996. Podczas sesji nagraniowej do tej płyty główne skład zespołu wsparcia Knopfler, również znany jako „The 96ers” powstał, wyposażony w stary kolega Knopfler’s Guy Fletcher na klawiszach, i trwało znacznie dłużej niż Dire Straits line-up.
W 1997 Knopfler nagrał soundtrack do filmu „Wag the Dog. W tym samym roku magazyn Rolling Stone wymienionych „Rock ‚n’ Roll Hall of Fame’s 500 Songs That Shaped Rock and Roll”, która „Sultans of Swing”, pierwszy hit Dire Straits „. 2000 światło dzienne ujrzał kolejny album solowy Knopflera, Sailing to Philadelphia.

hala stulecia mark knopfler

W 2002 roku Mark Knopfler miłości dał cztery koncerty z byłych członków Dire Straits John Illsley, Chris White, Danny Cummings i Guy Fletcher, grający starego materiału lat Dire Straits. Koncerty również opisywany Notting Hillbillies z Brendan Croker i Steve Phillips. Na tych czterech koncertów (w trzech z czterech były w Empire Shepherd’s Bush, czwarty w Beaulieu na południowym wybrzeżu) dołączył do nich Jimmy Nail, który dostarczył wokale w 2002 r. skład Knopfler’s „Why Aye Man”.
Również w 2002 Knopfler wydał swój trzeci solowy album Dream Ragpicker’s. Jednak marcu 2003 brał udział w wypadku motocykl w Grosvenor Road, Belgravia i złamał obojczyk, łamane łopatki i siedem połamane żebra. [16] tour planowane Ragpicker’s Dream został następnie anulowane, ale Knopfler odzysku i była w stanie powrotu na scenę w 2004 r. na jego czwarty album, Shangri-La.
Shangri-La „została nagrana w Studio Shangri-La w Malibu, w Kalifornii w 2004 roku, gdzie zespół złożony nagrań lat przed ich dokumentów / film, The Last Waltz. W promo dla „Shangri-La” na swojej oficjalnej stronie internetowej stwierdził, że jego obecny skład Glenn Worf (bas), Guy Fletcher (keyboards), Chad Cromwell (perkusja), Richard Bennett (gitara) i Matt Rollings (fortepian ) „grać utwory Dire Straits Dire Straits lepiej niż było. „Shangri-La” wycieczkę zabrał Marka do krajów takich jak Indie i Zjednoczonych Emiratów Arabskich po raz pierwszy. W Indiach, jego koncerty w Bombaju i Bangalore zostały bardzo dobrze przyjęte, z ponad 20.000 fanów zebranie na każdym koncercie, aby wysłuchać legendy wiele myślałam, że nigdy nie odwiedzi ich kraj.
W listopadzie 2005 roku kompilacja „The Best of Dire Straits & Mark Knopfler: Private Investigations został wydany, składające się z materiału z większości albumów Dire Straits” studio i Knopfler solowy materiał i soundtrack. Album był dostępny w dwóch wersjach: jednej płycie CD (z szara), a także jako podwójne CD (z osłoną na niebiesko), i został dobrze przyjęty. Tylko wcześniej nie wydanych utworów z albumu to „All Roadrunning”, w duecie z piosenkarką muzyki country Emmylou Harris, która odbyła się w 2006 r. album duetów o tej samej nazwie.

mark knopfler 2010

Mark Knopfler w 2005 r.
Wydany w kwietniu 2006 r. Wszystkie Roadrunning osiągnęły # 1 w Danii i Szwajcarii, # 2 w Norwegii i Szwecji, # 3 w Niemczech, Holandii i Włoszech, # 8 w Austrii i Wielkiej Brytanii, # 9 w Hiszpanii, # 17 w Stanach Zjednoczonych (Billboard Top 200 Chart), # 25 w Irlandii i # 41 w Australii. Wszystkie Roadrunning został nominowany do „Best Folk Rock / Americana Album” na 49 nagród Grammy (11 lutego 2007), ale przegrał z nominacji Bob Dylan’s for Modern Times.
Rejestracja przez Emmylou Harris, Knopfler wspierane Wszystkie Roadrunning z ograniczona – 15 koncertów w Europie, 1 w Kanadzie i 8 w USA – ale bardzo udaną trasę z Europy i Ameryki N. Wybierz z duetu wydajności 28 czerwca w Gibson Amphitheatre, Universal City, Kalifornia, była wydana na DVD zatytułowany Real Live Roadrunning dniu 14 listopada 2006. Oprócz kilku kompozycji, które Harris i Knopfler nagrany wspólnie w studiu Real Live Roadrunning funkcje wejść indywidualnie zarówno członkowie duetu, a także trzy utwory z dni Knopflera z Dire Straits.

festiwale 2010

Imprezy charytatywnej w 2007 r. poszło nie tak. Gitara Fender Stratocaster podpisane przez Knopfler, Clapton, Brian May, Jimmy Page i był sprzedawany w drodze licytacji na £ 20,000 (lub 40.000 dolarów), aby podnieść ceny dla hospicjum dla dzieci, zginęło, gdy są wysyłane. To „zniknął po wysłana z Londynu do Leicestershire, England. Parcelforce, firma odpowiedzialna, zgodził się zapłacić 30000 dolarów za utratę [17].
Knopfler wydał swoją piątą studio indywidualnie-album Kill to Get Crimson dniu 14 września 2007 w Niemczech, 17 września w Wielkiej Brytanii i 18 września w Stanach Zjednoczonych. Jesienią 2007 roku zagrał serię intymnych „pokazy w różnych miastach europejskich, aby promować swój debiutancki album. Podróż po Europie i Ameryce Północnej a następnie w 2008 roku.
Kontynuując Wysoki poziom produktywności dzięki solowej karierze, Knopfler zaczął pracować na swój kolejny album studyjny, zatytułowany Get Lucky, we wrześniu 2008 dłuższego czasu zespół mate Guy Fletcher, który ponownie skompilowane obrazkowych pamiętnik sporządzania recenzji na jego witryny [18]. Knopfler odbędzie się w trasę koncertową w 2010 r. [19]. Knopfler jest członkiem Garrick Club w Londynie i grał kameralny koncert solo tam w lutym 2009 roku.
Muzyka country

Oprócz swojej pracy w Dire Straits i indywidualnie, Mark Knopfler dokonał kilku składek do muzyki country. W 1988 r. założył kraju skupia zespół Notting Hillbillies [7], z Guy Fletcher Brendan Croker i Steve Phillips. Notting Hillbillies jedyny album, Missing … Domniemane o odpowiednim czasie został wydany w 1990 roku i zawierał niewielkie przebój „Your Own Sweet Way”. Knopfler dalszych podkreślał muzyki country wpływy z jego współpracy z Chet Atkins, Neck and Neck, który również został wydany w 1990 roku. „Poor Boy Blues”, pochodzi z tej współpracy, zadebiutował na # 92.
Innych składek Knopfler to m.in. pisania i grania na gitarze John Anderson’s 1992 single „When It Comes to You” (z jego Seminole Wind album). W 1993 roku Mary Chapin Carpenter wydana również cover piosenki Dire Straits „Bug”. Randy Travis wydało kolejną piosenek Knopfler’s, „Are We In Trouble Now”, w 1996 roku. W tym samym roku, Knopfler solowy singiel „Darling Pretty” osiągnęła szczyt # 87.
W 2006 Knopfler i Emmylou Harris się album zatytułowany kraju wraz Wszystkie Roadrunning. Knopfler też wykresie dwa single w kanadyjskim Singles Chart kraju.
Życie osobiste

Mark Knopfler był żonaty trzy razy. Podczas jego pobytu w Leeds ożenił Kathy White, jego długi czas dziewczyna z czasów szkolnych, ale małżeństwo nie trwało, a one oddzielone przed Knopfler przeniósł się do Londynu, aby dołączyć Brewers Droop. [7]
Knopfler wyszła za mąż po raz drugi w listopadzie 1983 r. do Lourdes Salomone, i został ojcem bliźniaczych synów, Benji i Józef w 1987 r. [13], zarówno w którym stwierdził, są utalentowani muzycznie, i aspirujących muzyków. Małżeństwa Knopfler do Salomone zakończony w 1993 r. [14].
Trzeciego małżeństwa Knopfler, aby aktorka Kitty Aldridge [20] dał mu dwie córki: Isabella (ur. 1998) i Katya Ruby Rose (ur. 2003) [21]. Rodziny mieszka obecnie w Chelsea.
stylu muzycznego i sprzętu

Mark Knopfler jest leworęczny, ale gra praworęcznych i fingerpicks (używając osobistego wariant stylu ClawHammer) zamiast plektron (np. „wybrać”). Fingerpicking zwykle kojarzy się z akustycznej gitary, ale Knopfler zazwyczaj (choć nie zawsze) gra na gitarze elektrycznej. Knopfler ujawnionych podczas francuskiego wywiadu, że używa odebrać za pracę rytm podczas sesji nagraniowych. Knopfler zaskoczony wywiad ciągnąc wybrać z kieszeni i mówiąc, że zwykle obejmuje jeden. Knopfler długo uprzywilejowanych Fender Telecaster i gitary Stratocaster stylu i jego Artist Series Stratocaster można obejrzeć na stronie Fender. W ciągu 1980 r. przybył do doceniają ton Gibson Les Paul i jego oryginalna 1958 był regularnie używany w studio i na scenie.
Gitary
Knopfler ma w przybliżeniu, że obecnie posiada „około 70 gitar.” [22] Są to:
Pensa Custom MKII niestandardowych Pensa Guitar przyznać Knopfler jego przyjaciel, Rudy Pensa, w 2005 r. [23].
Fender Stratocaster tym Fiesta Red ’62 i 1954 Sunburst (jeden z pierwszych jakie kiedykolwiek wyprodukowano), który ma nazwę „Jurassic Start” [24]
1952 Fender Telecaster.
Red malowane (styl Stratocaster) Melancon Pro Artysta [1].
Gibson Les Paul kilka w tym dwa z 1950. [25] [26]
Danelectro 59-DC
sprzedaż biletów na koncerty
Custom Pensa zbudowane ciało stałe gitary, model MK-1 MK-2 i MK-80, są nazwane na cześć Knopfler [27].
Schecter Telecaster i modeli Stratocaster.
bilety na koncerty zagraniczne
Styl Narodowego 0 gitara Rezonator, od 1937 jako używany w „Romeo i Julia”. Replika który jest teraz dostępny z Krajowego rezofonicznej Guitars.

bileteria |

Ramirez hiszpański gitara, wykorzystywane w „Pocztówka z Paragwaju”
empik bilety na koncerty
CF Martin & Company Martin akustyczne Model HD-40MK i 000-40S Mark Knopfler, używał Martin 00028 w „Brothers in Arms”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: