Napisane przez: biletynakoncertyfestiwale | Kwiecień 17, 2010

Krótko, mocno i na temat

Bad Religion Warszawa

Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves to autorski projekt Fundacji Ad Arte,  którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku. Pokazy w ramach 2 FPFK Short Waves  odbędą się w  33 miastach, w 30 w Polsce oraz w Berlinie, Dublinie i Londynie.

Program drugiej edycji Short Waves zawiera 10 najlepszych polskich krótkometrażówek wyprodukowanych po 2008 roku; podczas projekcji będzie można zobaczyć zarówno filmy premierowe, jak i te, które nagradzano już na innych imprezach. W sumie na Festiwal zostało nadesłanych ponad 150 filmów; wśród nich animacje, dokumenty, fabuły, teledyski, video-art i reklamy, spośród których wybrane zostały te najlepsze i najbardziej reprezentatywne.

Krótko, mocno i na temat

W programie festiwalu znalazły się: “Kaszel Umarlaka” Krzysztofa Borówki – realizm magiczny w gwiazdorskiej obsadzie; “Powrót” Anny Błaszczyk – siedmiominutowe science-fiction o powrotach z gwiazd po latach, kiedy już nic nie wydaje się takie samo; nagrodzony na Festiwalu Ale Kino “Rabbit Case” Jakuba Wrońskiego – animacja, w której wilk nie goni zająca jak w radzieckiej kreskówce, za to pomaga mu wyjść z pociągowej traumy; “Koniec” Agnieszki Pokrywki – oparta na fragmencie “Rzeźni nr.5″ Kurta Vonneguta opowieść o II wojnie światowej obserwowanej na wstecznym biegu; “Niewidzialni” Katarzyny Gondek – wysmakowany formalnie film dokumentujący lekcje tańca dla niewidomych, któremu daleko do płaczliwego melodramatu o osobach niepełnosprawnych; teledysk “Everytime” Katarzyny Kijek i Przemysława Adamskiego do piosenki brytyjskiego zespołu Oi Va Voi, zrealizowany w całości przy użyciu niszczarki do papieru oraz aparatu fotograficznego. Ponadto “Aaa Tanie wizualki” – zabawa formą w wykonaniu Katarzyny Ługońskiej i Ewy Juszkiewicz; energetyczny teledysk “Pies” Grześka Nowińskiego do utworu zespołu BiFF oraz dwie dłuższe formy: dokument w duchu twórczości Krzysztofa Kieślowskiego – “Szczęściarze” Tomasza Wolskiego oraz zrealizowana przez Marcina Maziarzewskiego fabularna opowieść o trudnym życiu chłopaka chorego na zespół Tourette?a.

koncerty bilety

Publiczność we wszystkich miejscach zagłosuje na najlepszy film, a zwycięzca otrzyma nagrodę wysokości 10,000 PLN. Autor filmu, który wygra w Szczecinie, otrzyma nagrodę specjalną SZCZECIN WAVE 2010 wysokości 7,500 PLN na realizację projektu filmowego w tym mieście.

Ideą Short Waves jest promocja i prezentacja polskiego kina krótkometrażowego. Bez stawiania barier gatunkowych, formalnych, stylistycznych czy tematycznych. Bez podziału na  twórców  profesjonalnych i amatorów. Kryteria Short Waves są proste: film nie może być dłuższy niż 30 minut i musi być po prostu dobry.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: