Napisane przez: biletynakoncertyfestiwale | Kwiecień 25, 2010

Walka na gesty, walka na słowa – Warsaw Challenge 2010

Historia Warsaw Challenge rozpoczęła się w 2005 roku kiedy to Otwarte Mistrzostwa Warszawy w breakdance były niewielką imprezą dla młodzieży promującą “bitwy 3 na 3″ urozmaicone kilkoma koncertami warszawskich zespołów hiphopowych.

Bilety do opery

Taki plan powstał w głowie Artura Zalewskiego, założyciela warszawskiej grupy b-boyowej Breakoholix, podczas jego pobytu w szpitalu jesienią 2004 roku. Artur aka Leski od kilku miesięcy chorował na raka. Po wyjściu ze szpitala poprosił dwóch najbliższych kolegów Michała Pełkę i Piotra Zaczyńskiego o pomoc w organizacji imprezy. Rozpoczęły się tym samym poszukiwania odpowiedniego miejsca dla zawodów 3vs3 w tańcu breakdance oraz sponsorów. Młodzi ludzie przedstawili swój pomysł w Biurze Promocji i Rozwoju miasta stołecznego Warszawy, gdzie spotkał się on z dużym zainteresowaniem. Biuro zdecydowało się wspomóc finansowo organizację tej imprezy pod warunkiem, że przyczyni się ona do promocji miasta.

bilety na musicale

Tymczasem stan zdrowia Artura pogorszył się i musiał wrócić do szpitala, gdzie niestety zmarł. Przyjaciele Artura postanowili jednak kontynuować rozpoczętą pracę przy imprezie, by spełnić jego i swoje marzenia. Dzięki temu z małych zawodów, jakie Artur organizował w szkolnej sali gimnastycznej, powstała duża impreza łącząca wszystkie elementy hip-hopu, na której od kilku lat goszczą również gwiazdy światowego formatu.

bilety na koncert

Tegoroczna edycja Warsaw Challenge rozpocznie się już w piątek 7 maja od imprezy w klubie Harlem od g. 21. Nazajutrz w sobotę  o  g. 13 wystartuje turniej. Pierwszego dnia odbędą się eliminacje do dnia drugiego; weźmie w nich udział szesnaście składów tanecznych złożonych każdy z sześciu osób. Oprócz tego odbędą się pokazy i warsztaty z beatboxu i parkouru. W dniu finałowym, czyli  niedzielę 9 maja, występuje osiem zespołów wyłonionych w drodze eliminacji z pierwszego dnia i osiem zespołów zaproszonych przez organizatora na turniej. Są to zespoły  z USA, Rosji, Skandynawii, Korei itd.  W tym roku zawodom towarzyszyć będą również koncerty wyjątkowych artystów z kręgu hh, wśród których znalazły się dwie legendy rapu – Talib Kweli i Rahzel.

Talib Kweli, właśc. Talib Kweli Greene to z jeden  z najbardziej znanych raperów w undergroundowym hip hopie, jedna druga duetu Blackstar (drugą tworzył jego przyjaciel z liceum Mos Def) oraz stały współpracownik znakomitych producentów Hi-Tek’a i Madliba. Jego imię jest pochodzenia arabskiego a oznacza szukającego lub ucznia prawdy i wiedzy. Jego rodzice zrobili kariery naukowe: matka była profesorem języka angielskiego,  ojciec – socjologii. We wczesnej  młodości zadawał się z raperami z De La Soul oraz z innymi członkami Native Tongues Posse. W szkole interesował się poezją i pisał wiersze. Największą zaletą tego nowojorskiego artysty jest to, że i w życiu jak i w swojej twórczości potrafi pozostać tą samą osobą.  W utworach wyraża swoje poglądy polityczne, a w codziennym życiu angażuje się w  kwestie o których rymuje. Przykładem tego jest odrestaurowanie brooklyńskiej księgarni Nikru Books i stworzenie na jej bazie Nkiru Center for Culture and Education. Znajduje się tam pokaźny księgozbiór i co jakiś czas przeprowadzane są happeningi i fora dyskusyjne z udziałem Mos Defa i Taliba.

Pochodzący z Nowego Jorku Rahzel właśc. Rahzel M. Brown znany również jako Godfather of Noyze to raper, wirtuoz beatboxu i producent muzyczny. Były członek grupy The Roots  z którą nagrał trzy albumy studyjne: “Do You Want More?!!!??!?,” “Illadelph Halflife” i “Things Fall Apart”. W 1999 roku beatboxer opuścił grupę i wydał debiutancki album zatytułowany Make The Music 2000.  Razhel ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Mike Patton, Bjork, Roni Size, Erykah Badu, Common, Everlast i Robyn. Ponadto nagrywał dźwięki do dwóch kultowych grach na konsolę, “SSX” i “SSX Tricky”.

Szczegółowy program i linki do gwiazd wydarzenia:

http://www.kulturalna.warszawa.pl/wydarzenia,1,27331.html?locale=pl_PL&b=1

http://www.myspace.com/talibkweli

http://www.myspace.com/therealrahzelpage

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: