Napisane przez: biletynakoncertyfestiwale | Wrzesień 25, 2010

Dwadzieścia najciekawszych koncertów w listopadzie

Serwis klub.fm opublikował ich zdaniem listę dwudziestu najciekawszych koncertów w listopadzie

20. SBB, Warszawa, Klub Stodoła, koncert 4.11.2010, 20:00.

Prace nad płytą trwają w lubrzańskim ResPublica Studios, gdzie pracowali tacy artyści jak Myslovitz, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz czy Katarzyna Groniec. Jak w przypadku ostatniego albumu ?Iron Curtain? pochodzącego z początku 2009 roku, produkcją zajął się Sebastian Witkowski. O płycie wokalista i multiinstrumentalista zespołu SBB, Józef Skrzek wypowiada się, że jest to ?bajeczna opowieść na bazie różnorodnych rytmów?.

19. Yeasayer, Warszawa, Palladium, koncert 2.11.2010. (20:00)

Muzyki Yeasayer nie da się łatwo określić ? elektronika i disco łączy się z rockiem, a psychodeliczne klimaty świetnie komponują się z wpływami afrykańskimi i bliskowschodnimi harmoniami. Być może to efekt szerokich zainteresowań członków zespołu (jako inspiracje wymieniają Davida Bowie, Wu Tang Clan i Fleetwood Mac), a być może to wpływ nowojorskiego Brooklynu, który muzycy obrali sobie za siedzibę. Jak wiadomo, w ciągu ostatnich lat to właśnie tam powstaje najwięcej ciekawych projektów muzycznych z MGMT na czele. Ze swoim otwartym stylem Yeasayer wpisują się znakomicie w panteon nowojorskiej alternatywy, niedaleko im przecież do LCD Soundsystem czy Sonic Youth.

18. Brian Auger’s Oblivion Express, Warszawa, Klub Muzyczny Progresja, koncert 8.11.2010.

Brian Auger (ur. 18 lipca 1939 r. W Indiach) to jeden z najlepszych organistów w historii jazzu i Rock?n’Rolla. Jego pełna inwencji i pasji, bardzo kolorowa i dynamiczna gra ozdobiła mnóstwo płyt i koncertów, które firmował własnym nazwiskiem, nazwami grup (?Steampacket?, ?The Trinity?, ?Oblivion Express?) a także nazwiskami ludzi równie zasłużonych dla muzyki: (Eric Burdon, Rod Stewart, Jimmy Page, John McLaughlin, Eric Clapton, Tony Williams, Jimi Hendrix, Maria Muldaur, Julie Driscoll-Tippett, Zoot Money).

17. Krzysztof Krawczyk – Wielki Koncert, Warszawa, Sala Kongresowa, 26.11.2010, 20:00.

Krzysztof Krawczyk to najbardziej znany polski artysta ostatniego pięćdziesięciolecia. Obdarzony charakterystycznym barytonem wokalista i kompozytor, podziwiany nie tylko za twórczość, ale i znakomity kontakt z publicznością. Odkąd w 1963 roku rozpoczął swoją karierę estradową, nie schodzi ze sceny po dziś dzień. Uwielbiany przez wiele pokoleń Polaków, znany na całym świecie. Obsypywany nagrodami muzycznymi autor takich przebojów jak ?Parostatek?, ?Rysunek na szkle?, ?Jak minął dzień?, ?Pamiętam Ciebie z tamtych lat?, ?Mój przyjacielu?, współpracujący nie tylko z polskimi, ale i z zachodnimi, czy amerykańskimi wytwórniami fonograficznymi. Już 26 listopada 2010 na jedynym koncercie w Sali Kongresowej zaprezentuje swoje największe przeboje z całego okresu kariery!


16. Nathan & Zydeco Band, Kraków, Lizard King, bilety na koncert 07.11.2010.

Tej jesieni Era Jazzu wraca do prezentacji swoich projektów oraz artystów także w innych miastach Polski. Ta specyficzna, festiwalowa edycja Ery Jazzu będzie miała miejsce na początku listopada gdy publiczności przedstawiony zostanie nie tylko egzotyczny zespół, ale także muzyka, jakiej do tej pory nie prezentowano na polskich estradach. Premierowa, festiwalowa trasa koncertowa ?Cajun & Zydeco Tour? przedstawi bowiem muzykę amerykańskiej Louisiany oraz zespół Nathan Williams & Zydeco Band, czołowego reprezentanta nowoorleańskiej muzyki cajun i zydeco.

15. BRACIA akustycznie, Warszawa, Teatr Bajka, SOUNDS OF BAJKA, koncert 8.11.2010 20:30.

Początek zespołu BRACIA to rok 1997, kiedy to Wojtek i Piotr po raz pierwszy zagrali wspólny koncert akustyczny. Tak naprawdę i na poważnie wszystko zaczęło się w 2001 roku. Drugi etap istnienia kapeli zaczyna się w momencie wygrania Koncertu Debiutów na Festiwalu Opolskim w 2002 roku. Zespół wystąpił tam wyjątkowo z piosenką, którą komponował Romuald Lipko z Budki Suflera. Była to jak do tej pory jedyna taka współpraca młodzieży ze starszym pokoleniem, lekko wymuszona brakiem czasu na stworzenie czegoś swojego. Utwór ?Nie jestem inny? zdobył popularność i był grany na koncertach do końca 2004 roku. Po sukcesie w Opolu Braciom udało się jeszcze zakwalifikować do krajowych eliminacji konkursu Eurowizji. Utwór ?Missing Every Moment? zajął piąte miejsce. Obecny skład zespołu to: Piotr Cugowski ?Wokal, Wojtek Cugowski ? Gitara ,Wokal, Jarosław Chilkiewicz ? Gitara, Tomasz Gołąb ? Bas, Krzysztof Patocki ? Perkusja

14. De Phazz, Wrocław, Klub Kultowa, koncert 10.11.2010.

De Phazz ? to esencja dobrego smaku, brzmią stylowo, ale też nowocześnie. Są prekursorami i twórcy mody na lounge music i downtempo. Od lat serwują swoim słuchaczom unikalny cocktail łączący lounge jazz, zmysłowy soul, funk, gorące latino, a nawet dub. Ich kompozycie to niezwykle sugestywne elektroniczne chansons i nastrojowe groovy ze zmysłowymi wokalami. Tak powstały największe przeboje grupy: The Mambo Craze, Jazz Music, Heartfixed, Something Special, Death by Chocolate czy Hell Alright. To muzyka lekka, przyjemna do słuchania, a przy tym niezwykle ciekawa i inspirująca, zaskakuje różnorodnością dźwięków, z radością odnajduje się w niej coraz to nowe smaczki, a na koniec z dużym żalem kończy jej lekturę.

13. SABATON, Łódź, Klub Dekompresja, koncert “SABATON and more” 11.11.2010.

Uwielbiana w Polsce szwedzka maszyna wojenna SABATON powróci tu jesienią tylko na 4 koncerty klubowe w ramach trasy World War Tour, promując swój najnowszy album pt. Coat Of Arms, tęsknie wyczekiwany przez tysiące fanów!

12. Jamie Lidell, Warszawa, koncert Klub Stodoła 11.11.2010 20:00.

Jamie Lidell to brytyjski producent muzyczny, który swoje pierwsze kroki stawiał w zespole Subhead ? jednej z ciekawszych grup na światowej scenie elektronicznej lat 90-tych, szersza publiczność poznała go dzięki kolaboracji z Cristianem Vogelem w projekcie Super Collider.

Większą popularność Lidell zdobył w 2005 roku, nagrywając doskonale przyjęty przez krytyków krążek ?Multiply?, wydany w barwach legendarnej wytwórni Warp. Na płycie tej Lidell zgromadził tradycyjne brzmienia funkowe, nadając im nowoczesnego, elektronicznego sznytu. Artysta zdaniem krytyków wspaniale opanował muzyczną konwencję wywodzącą się z lat sześćdziesiątych, używając środków właściwych dla klasycznego soulu, jak i tych skrajnie nowoczesnych, od beat-boxów po IDM-ową produkcję.

11. John Surman, Laboratory 2, Nikola Kołodziejczyk, Charles Lloyd New Quartet: Jazztopad 2010, Filharmonia im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu Wrocław.

Siódma edycja festiwalu Jazztopad rusza już 5 listopada!

10. Nils Petter Molvaer, Warszawa, Fabryka Trzciny, 17.11.2010

Nils Petter Molvaer urodził się w 1960 roku na małej, norweskiej wyspie Sula. Od dziecka miał kontakt z jazzem, jego ojciec był bowiem zapalonym klarnecistą i saksofonistą. Jako nastolatek Molvaer grał w lokalnych zespołach i klubach na wyspie. W 1979 roku rozpoczął studia w konserwatorium muzycznym w Trondheim, gdzie szybko zyskał sobie miano jednego z najbardziej obiecujących młodych muzyków, a jego talent pozwolił mu wykształcić własny, niepowtarzalny styl i brzmienie.

9. Katie Melua, Warszawa, koncert w Sali Kongresowej, 19.11.2010.

W maju ukaże się pierwsza po trzyletniej przerwie studyjna płyta Katie Melua pod tytułem ?The mouse?. Znajdzie się na niej 12 premierowych piosenek. Warto dodać, że producentem tego albumu jest William Orbit ? znany z płyty Madonny ?Ray Of Light? i współpracy m.in. z Blurem, Pink, Robbiem Williamsem, All Saint czy U2. Płyta ukaże się 24 maja.

8. Louis Winsberg & “La Danse du Vent”, Wrocław, 19.11.2010, 20:00, Centrum Sztuki IMPART

Louis Winsberg urodził się w Marsylii w 1963r. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat u zaprzyjaźnionych muzyków cygańskich. Już wcześniej komponował i improwizował dla zabawy na fortepianie. Rodzice chłopca zajmowali się malarstwem. Jak sam wspomina, zakochał się w gitarze, bo w rodzinnym domu spędził wiele ?cygańskich nocy?. W wieku 14 lat jego zainteresowania zwróciły się jednak w stronę jazzu.

7. Irena Santor, Warszawa, 07.11.2010, Sala Kongresowa.

Repertuar koncertu wypełnią najpiękniejsze szlagiery Ireny Santor, a także ponadczasowe przeboje musicalu z kankanem włącznie. Nie zabraknie też wzruszających pieśni neapolitańskich. Atrakcyjny program dopełnią widowiskowe układy taneczne , barwne kostiumy oraz budzące szczery śmiech, zaskakujące interpretacje światowych przebojów.
Oprawę koncertu stanowią Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Gliwickiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Czesława Majewskiego.

6. Grzegorz Turnau, Warszawa, Sala Kongresowa, 27.11.2010 19:00.

Koncert inauguruje trasę koncertową promującą nowy, długo oczekiwany, autorski album!Grzegorz Turnau ? polski muzyka, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca tzw. poezji śpiewanej. Stworzył swój własny niepowtarzalny styl muzyczny i kompozycyjny, często nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań takich wykonawców jak Marek Grechuta i czy też Jana Kantego Pawluśkiewicza.

5. JOSHUA REDMAN, BRAD MEHLDAU DUO, Gdańsk, Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, koncert 24.11.2010, 20:00.

Jeśli jazz jest podróżą, to festiwal jest jak spotkanie w drodze. Jazz to podróż metafizyczna: od korzeni muzyki w nieskończoność improwizacji, ale także zupełnie prozaiczna, fizyczna. Jazzmani jak mało kto przemierzają kulę ziemską wzdłuż i wszerz, z występu na występ.

4. MIREILLE MATHIEU, Warszawa, Sala Kongresowa, 28.11.2010, 18:00.

Mireille Mathieu jest francuską piosenkarką. Urodziła się 22 lipca 1946 roku w Awinionie (Francja).
Jej debiut we francuskiej telewizji w listopadzie 1965 roku był początkiem wielkiej kariery. Przez 40 lat pracy artystycznej nagrała blisko 1200 piosenek w 11 językach, wydała ponad sto albumów płytowych, sprzedanych w blisko 150 milionach egzemplarzy.

3. Hypnotic Brass Ensemble, Gorzów, Klub Szuflada 15, koncert 20.11.2010.

Już 19 i 20 Listopada 2010 na dwa występy do Polski zawita niezwykły zespól, Hypnotic Brass Ensemble. Po zjawiskowym koncercie i niezwykle gorącym przyjęciu podczas festiwalu Era Nowe Horzonty, bracia Cohran po raz kolejny rozgrzeją polską publiczność do czerwoności na koncercie klubowym. Opisywanie ich koncertów to niezwykle trudna sprawa a pojawiające się epitety : huragan, sztorm, tornado, nawet w połowie nie oddają tego co się dzieje na scenie.

2. Lady Gaga, Gdańsk-Sopot, 26.11.2010, Hala Gdańsk-Sopot.

Lady Gaga (ur. Stefani Joanne Angelina Germanotta, 28 marca 1986) to amerykańska piosenkarka. Zaczęła występować na scenie muzyki rockowej z Side w Nowym Jorku Lower East. Wkrótce podpisała kontrakt z Streamline Records, Interscope Records , od chwili założenia w 2007 roku. Podczas wczesnych lat Interscope, pracowała jako autor tekstów dla innych artystów, wywołał ując zainteresowanie Akona, który uznał jej umiejętności wokalne.

1. Herbie Hancock, Wrocław, Hala Stulecia, koncert 28.11.2010.

Legendarny muzyk będzie gościem jesiennej edycji Ethno Jazz Festival 2010
28 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia Herbie Hancock wraz ze swoim zespołem zagra na koncercie promującym najnowsza płytę ?The Imagine Project?.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: