Napisane przez: biletynakoncertyfestiwale | Wrzesień 27, 2010

Era Jazzu: Carla Bley w Warszawie. Ruszyła sprzedaż biletów i wejściówek na koncert w stolicy.

Dziś ruszyła sprzedaż biletów i wejściówek na występ w ramach Era Jazzu – Carla Bley w Warszawie.

Tradycją Ery Jazzu – rekomenduje kolejny koncert Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu – są, grudniowe świąteczne projekty „Christmas”.

bilety na koncerty Carla Bley Warszawa

Tym razem gwiazdą wieczoru w Filharmonii Narodowej,6 grudnia, będzie wybitna pianista i kompozytorka Carla Bley. Jej koncerty w Polsce to rzadkość, a Christmas Ery Jazzu będzie premiera wyjątkowego projektu amerykańskiej awangardzistki: autorskiej interpretacji świątecznych kolęd. W Filharmonii Narodowej Carli Bley towarzyszyć będzie Brass Quintet Kunsthochschule Folkwang z Wupptertal oraz jej wieloletni artystyczny partner, Steve Swallow. Basista Swallow jest muzycznym partnerem Carli Bley od lat sześćdziesiątych. Zrealizował z jej zespołami najważniejsze nagrania nowoczesnego jazzu ostatnich lat. Jest jednym z najwybitniejszych basistów nowoczesnego jazzu, konsekwentnie poruszającym się w obranej stylistyce, chętnie zapraszanym do współpracy z najwybitniejszymi jazzmanami :od Paula Motiana i Kipa Hanrahana po Pata Metheny’ego.

Więcej info: Carla Bley Warszawa

Duet pianistki – aranżera Carli Bley z basistą Stevem Swallowem spotkał się rok temu w studio z The Partyka Brass Quintet (dwie trąbki, waltornia, puzon i tuba), by zinterpretować na nowo popularne kolędy i pastorałki. Album Carla’ s Carols zawiera takie kolędy jak „O Tannenbaum”, „Away In A Manger”, „God Rest Ye Merry Gentlemen”, „Jingle Bells”, „O Holy Night” i „Joy To the World” ale także ” Mel Tormé’s” i „The Christmas Song”. Nie zabrakło również kompozycji Carli Bley, takich jak „Jesus Maria” i „Hell’s Bells”. Tradycyjne i nowe, okazjonalne kompozycje świąteczne są poddane jak zawsze dość ekscentrycznej aranżacji. Carla Bley słynie z pisania niezwykle zręcznych aranżacji dla sekcji blaszanych, co znakomicie wykorzystał niemiecki kwintet tubisty Eda Partyki. Galowy koncert Christmas Ery Jazzu jest polską premierą znamienitego albumu „Carla”s Carols” i jedynym występem artystki w Polsce !

ERA JAZZU – jesień 2010

Marcus Miller
22.10 – Warszawa – Palladium Klub

Carla Bley – Christmas Carols
6.12- Warszawa – Filharmonia Narodowa

Nathan Williams & Zydeco Tour
3-7.11 – Szczecin,Poznań,Toruń,Warszawa,Kraków

Co piszą media o koncercie Carli Bley:

– Onet – Rusza jesienna Era Jazzu

Klubowy koncert Marcusa Millera, galowy Christmas Carli Bley w Filharmonii Narodowej oraz koncerty nowoorleańskiego Cajun & Zydeco Band w prestiżowych klubach Polski – tak wygląda jesienna ofensywa Ery Jazzu.Wydarzeniem jesieni będzie z pewnością klubowy koncert najpopularniejszego i uwielbia-nego przez publiczność basisty Marcusa Millera. Laureat Grammy po trzech latach od brawurowego koncertu Ery Jazzu w Sali Kongresowej (2007) wraz ze swoim nowym zespołem (Marcus Miller oraz Federico Pena – instrumenty klawiszowe, Sean Jones – trąbka, Alex Han – saksofony oraz perkusista Louis Cato) pojawi się w warszawskim klubie Palladium ( 22 października) i będzie to jedyny, ekskluzywny koncert w Polsce.

źródło: http://muzyka.onet.pl/10179,2218741,newsy.html

Carla Bley na koncercie na żywo

http://www.youtube.com/v/YkBU5aM_6zM?fs=1&hl=pl_PL

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: